Valerin Max 360 mg, 10 tabletek powlekanych

Valerin Max 360 mg, 10 tabletek powlekanych

Kategorie

Valerin Max 360 mg, 10 tabletek powlekanych

Cena jednostkowa: 13,99 zł za 10 tabletek

Cena
13,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (InPost Kurier, DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DPD Pickup, DHL POP lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Valerin Max 360 mg jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym w postaci tabletek powlekanych.

Wskazania

Lek Valerin Max stosuje się:

  • w łagodnych stanach napięcia nerwowego i uczucia niepokoju.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:

  • substancja czynna: wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka, suchy (Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum, 8-11:1) w ilości 360 mg w połączeniu z nośnikami (maltodekstryna (29%) i krzemionka koloidalna bezwodna (1%)) (30 %), ekstrahent: etanol 60% (v/v),
  • substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: mannitol, skrobia kukurydziana, wapnia wodorofosforan bezwodny, sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna (DCL 11), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT E155, Capol 1295 (wosk biały pszczeli i wosk karnauba).

Działanie

Uspokajające.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka do 3 razy na dobę.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
  • nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12. lat.
  • Ciąża.
  • Laktacja.
  • Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
  • Nietolerancja cukrów.

Przechowywanie

Przechowywać poza zasięgiem dzieci, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C.

Działania niepożądane

Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 

Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż 1 na 1000 pacjentów):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • różnego rodzaju wysypki skórne,
  • pokrzywka i świąd.

 

Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy,
  • drażliwość, zmęczenie.

 

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 pacjentów):

  • wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego oraz choroby Crohna,
  • aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
  • niewydolność serca i obrzęk,
  • zmniejszenie stężenia hemoglobiny.

 

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • nadreaktywność dróg oddechowych, np. astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, duszność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Dodatkowe informacje

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Valerin Max

Kozłek lekarski – zioło nie tylko na uspokojenie

Powszechnie znana waleriana to nic innego, jak kozłek lekarski – zioło, które znalazło swoje uzasadnienie w preparatach na uspokojenie, takich jak na przykład Valerin Max. Zastosowanie kozłka lekarskiego jest jednak znacznie szersze, a ponadto zależy od tego, jaką formę przyjmują preparaty tworzone na jego bazie.

Kozłek lekarski, czyli waleriana

Kozłek lekarski, czyli popularna waleriana, od lat znajduje swoje zastosowanie w medycynie ludowej i konwencjonalnej. Jako surowce lecznicze pozyskiwane są łodygi i korzeń. Wykazują przede wszystkim działanie uspokajające. Z tego względu mogą być stosowane, gdy występują trudności w zasypianiu o podłożu nerwowym, ale i w stanach łagodnego napięcia nerwowego. Z tego względu waleriana zagościła w preparacie Valerin Max, który wykorzystywany jest również w sytuacjach odczuwania nadmiernego niepokoju.

Kozłek lekarski może być ponadto stosowany w dolegliwościach żołądkowych lub podczas bolesnych miesiączek, ponieważ wykazuje właściwości rozkurczające. Konkretne korzyści uzyskiwane dzięki temu ziołu zależne są od formy preparatu z jego zawartością. Jest to związane z tym, że składniki aktywne kozłka lepiej rozpuszczają się w alkoholu niż w wodzie. Należą do nich głównie olejek eteryczny oraz walepotriaty. Działanie zależne jest ponadto od sposobu suszenia. Przy zbyt wysokiej temperaturze zioło może tracić swoje właściwości.

Jak działa Valerin Max?

Zawarty w Valerin Max kozłek lekarski, w postaci korzenia oraz kłączy, wpływa na obniżanie aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Efektem jest zmniejszenie napięcia i uczucia niepokoju. Pojawia się odczucie odprężenia psychicznego. Stosowanie Valerin Max na bezsenność wiąże się zaś z tym, że korzeń waleriany sprzyja skróceniu czasu niezbędnego do zaśnięcia, poprawiając również jakość samego snu. Można liczyć na zmniejszoną liczbę epizodów wybudzeń w nocy oraz wydłużenie czasu snu.

Kozłek lekarski na inne problemy zdrowotne

Poza działaniem rozkurczowym waleriana jest również wiatropędna. Ma to związek z uzyskiwanym efektem rozkurczowym oraz zwiększonym wydzielaniem soków żołądkowych. Kolejną właściwością waleriany jest pobudzanie do wydzielania śliny. Wspomniane wcześniej działania pozwalają na wykorzystanie kozłka lekarskiego w zmniejszaniu bólu miesiączkowego, który powstaje ze względu na skurcze mięśni gładkich. Efekt uspokajający owocuje możliwością zastosowania ziela przez kobiety, które zmagają się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Napary z waleriany mogą być stosowane zewnętrznie na skórę głowy. Sprawdzają się we wspomaganiu leczenia łupieżu i łojotoku oraz w niektórych dermatozach.

Korzystanie z kozłka lekarskiego we właściwych dawkach, zgodnie z zaleceniami i uwzględniając przeciwwskazania, przynosi oczekiwane korzyści i praktycznie nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Należy jednak pamiętać, by po 30 dniach stosowania uwzględnić dwutygodniową przerwę. Postaci, w jakich występuje kozłek lekarski to napary, nalewki oraz tabletki. Można przyrządzać z niego również napoje uspokajające.