Theraflu Complete 500 mg + 65 mg, 12 tabletek powlekanych

Theraflu Complete 500 mg + 65 mg, 12 tabletek powlekanych

Kategorie

Theraflu Complete 500 mg + 65 mg, 12 tabletek powlekanych

Cena jednostkowa: 6,66 zł za 10 tabletek

Cena
7,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL, InPost Kurier lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DPD Pickup, DHL POP lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Theraflu Complete w tabletkach to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, wydawany bez recepty. Może być stosowany u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę.

  • Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. 
  • Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu. 

Kiedy stosować tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe Theraflu Complete?

Tabletki z paracetamolem i kofeiną Theraflu Complete można stosować w przypadku bólu głowy, również migrenowego bólu głowy, bólu gardła, bólu zębów, bólu menstruacyjnego oraz bólów stawów, mięśni, pleców i kości. To także dobre rozwiązanie na łagodzenie gorączki między innymi w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych. Tabletki Theraflu Complete stosuje się doustnie.

Wskazania

Lek Theraflu Complete stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat w:

  • bólach, szczególnie takich jak:
    • migreny,
    • bóle głowy,
    • bóle gardła,
    • bóle stawów, mięśni i kości,
    • bóle pleców,
    • bóle zębów,
    • bóle menstruacyjne;
  • gorączce w przebiegu przeziębienia i stanach grypopodobnych.

Skład

Theraflu Complete – skład

1 tabletka powlekana zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg;
  • pozostałe składniki: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa. Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Jak dawkować tabletki Theraflu Complete 500 mg + 65 mg?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. 

  • Lek stosuje się wyłącznie doustnie. 
  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: w zależności od nasilenia dolegliwości, 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki (8 tabletek) w ciągu doby. 
  • Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez najkrótszy możliwy czas. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. 
  • Nie stosować dawki większej niż zalecana. W razie zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre. Jeśli od spożycia nie upłynęło więcej niż godzina, należy sprowokować wymioty. Można też przyjąć 60-100 g węgla aktywnego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą. Zastosowanie większej dawki leku niż zalecana może spowodować uszkodzenie wątroby, co może zakończyć się przeszczepem wątroby lub zgonem. Zaobserwowano też przypadki ostrego zapalenia trzustki, związanego zwykle z zaburzeniami czynności wątroby i uszkodzeniem wątroby. 
  • Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania

Leku Theraflu Complete nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników;
  • w przypadku choroby alkoholowej, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, zaburzeń rytmu serca, bezsenności; 
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przechowywanie

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

Lek ten, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko (tj. u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: 

  • reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka oraz gorączką, 
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzeń czynności wątroby.

Pozostałe działania niepożądane (częstość nieznana):

  • zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. 

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lek zawiera paracetamol.

  • Ze względu na ryzyko przedawkowania nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. 
  • Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom), kolestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi), leków przeciwzakrzepowych (m.in. warfaryna) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, leków nasennych, przeciwpadaczkowych, przeciwgruźliczych, inhibitorów MAO (leki stosowane w depresji), estrogenów i progesteronu (hormony płciowe), disulfiramu (stosowany m.in. w leczeniu alkoholizmu), niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). 
  • Ten lek nie jest zalecany dla osób przyjmujących sole litu (stosowane m.in. w leczeniu depresji, manii). 
  • Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi). 
  • Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę. 

Lek zawiera kofeinę.

  • Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie lub niektórych napojach). Nadmierne spożycie kofeiny może powodować trudności z zasypianiem, drżenie i nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej spowodowane kołataniem serca. Jeśli objawy chorobowe utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem. 

Theraflu Complete z jedzeniem, piciem i alkoholem

  • W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów niedożywionych i regularnie pijących alkohol.  
  • W przypadku, gdy lek Theraflu Complete zawierający m.in. kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”. 

 

Lek zawiera paracetamol.

  • Nie stosować większej dawki niż rekomendowana, gdyż przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. 
  • Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami dostępnymi bez recepty lub z przepisu lekarza zawierającymi paracetamol takimi jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, stosowane w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, wspomagających zasypianie. 
  • Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

  • niewydolności wątroby i nerek,
  • niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej),
  • ciężkiej infekcji, 
  • pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji,
  • pacjentów regularnie spożywających alkohol, ponieważ może to zwiększać ryzyko niewydolności wątroby i kwasicy metabolicznej. Do objawów niewydolności wątroby należą m.in.: utrata apetytu, biegunka, gorączka, wysypka na skórze; niskie ciśnienie tętnicze i przyspieszone tętno; nudności, wymioty, rozpieranie pod żebrami z prawej strony brzucha, żółtaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi (wybroczyny na skórze), zaburzenia świadomości. Do objawów kwasicy metabolicznej należą m.in.: głębokie, szybkie i utrudnione oddychanie; uczucie mdłości, występowanie wymiotów i utrata apetytu; ogólnie złe samopoczucie. 

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeżeli u pacjenta jednocześnie wystąpią opisane powyżej objawy. 
Może konieczne będzie całkowite zaprzestanie przyjmowania tego leku lub zredukowanie dawki.

Stosowanie u dzieci

  • Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat. 

Stosowania Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Nie należy stosować leku Theraflu Complete w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Theraflu Complete nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Podmiot odpowiedzialny

Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Wytwórca
GlaxoSmithKline Dungarvan Limited Knockbrack
Dungarvan, Co.
X35 Y983 Waterford, Irlandia

Dodatkowe informacje

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.