Należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, stosowanie leku jeśli:
- u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa,
- pacjent ma ostrą niewydolność oddechową,
- pacjent jest osłabiony. Osłabienie odruchu kaszlowego wiąże się z ryzykiem niedrożności dróg oddechowych wskutek wzrostu ilości wydzieliny.
Leki mukolityczne mogą uszkadzać błonę śluzową żołądka, dlatego pacjenci, u których występowała w przeszłości choroba wrzodowa, powinni stosować je z dużą ostrożnością. W przypadku wystąpienia obfitej ropnej wydzieliny i gorączki, a także w przypadku przewlekłej choroby oskrzeli lub płuc oraz u pacjentów ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania konieczna jest wizyta u lekarza, który może zalecić inne leki.
Leczenie pacjentów z astmą oskrzelową powinno przebiegać pod dokładną kontrolą lekarską ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. W przypadku wystąpienia tego objawu należy natychmiast przerwać podawanie leku.
Nie należy zażywać leku przed snem.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
- Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
- Nie zaleca się stosowania leku w ciąży.
- Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią.
- Nie wiadomo, czy karbocysteina przenika do mleka matki.
- Brak danych dotyczących wpływu karbocysteiny na płodność.
Mucopect Kids zawiera sacharozę
- Lek może wpływać szkodliwie na zęby. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
- Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
Mucopect Kids zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218)
- Lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).