Ginkofar Forte
Miłorząb japoński – dla poprawy kondycji skóry i nie tylko
Miłorząb japoński to długowieczne drzewo, które naturalnie występuje na terenach górskich położonych w Chinach. Do Europy roślinę tę sprowadzono w XVIII wieku. Drzewo to cenione jest ze względu na liczne właściwości lecznicze oraz kosmetyczne.
Skład i właściwości miłorzębu japońskiego
Najcenniejsza część miłorzębu japońskiego to jego liście. Zawarte są w nich flawonoidy, hydrokwasy, biflawony, steroidy i laktony terpenowe. To tylko część z kilkudziesięciu substancji aktywnych, których obecność stwierdza się w liściach tej rośliny.
Wymienione flawonoidy wpływają na działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Można liczyć na skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Miłorząb japoński ma znaczenie dla zachowania kondycji układu krwionośnego, jak i poprawę krążenia. Efektem jest dotlenienie komórek mózgowych, co owocuje większymi zdolnościami koncentracji i lepszą pamięcią.
Po preparaty z zawartością miłorzębu japońskiego takie jak Ginkofar Forte mogą sięgać osoby nie tylko mające problemy z pamięcią. Roślina ta łagodzi demencję, dzięki czemu polecana jest osobom starszym. Ponadto wzmacnia sprawność umysłu.
Leki, w których występuje miłorząb japoński, taki jak Ginkofar Forte, korzystają z ginkoflawonoglikozydów, które stanowią substancję aktywną. Preparaty, w których zastosowano ekstrakt z liści, mają za zadanie wspomagać pamięć i regulować krążenie krwi.
Za usprawnienie przepływu krwi i zapobieganie zlepianiu płytek krwi prowadzącemu do powstawania zakrzepów, odpowiedzialne są laktony terpenowe obecne w miłorzębie japońskim.
Flawonoidy i laktony terpenowe
Najważniejsze dla oddziaływania mózgu substancje zawarte w miłorzębie japońskim, to flawonoidy oraz laktony terpenowe. Pozytywny wpływ ich działania odczuwa się po kilku tygodniach lub kilku miesiącach stosowania. Mają one znaczenie dla poprawy krążenia w naczyniach mózgowych. Efektem jest sprawniejsze przekazywanie impulsów nerwowych, co owocuje poprawą koncentracji, lepszą pamięcią oraz usprawnieniem procesów myślowych.