Albothyl stosuje się w miejscowym leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy. Pudełko tekturowe zawiera 6 globulek w 1 blistrze oraz torebkę z polietylenowymi osłonkami na palec. Polikrezulen zawarty w leku działa wybiórczo na białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych. Nie działa na tkanki zdrowe. Kwaśny odczyn leku (niskie pH) niszczy bakterie.
Albothyl 90 mg, 6 globulek dopochwowych
Cena
28,39 zł
Możliwe formy dostawy:
-
Przesyłka kurierska (InPost Kurier, DPD, DHL lub Poltraf)
-
Odbiór osobisty (DPD Pickup, DHL POP lub Punkt Odbioru Gemini)
Opis produktu
Wskazania
Miejscowe leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy.
Skład
1 globulka zawiera:
- substancja czynna: polikrezulen 90mg
- substancje pomocnicze: makrogol 4000, makrogol 1500, kwas edetynowy.
Działanie
- Polikrezulen zawarty w leku działa wybiórczo na białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych.
- Nie działa na tkanki zdrowe.
- Kwaśny odczyn leku (małe pH) niszczy bakterie.
Dawkowanie
- W zależności od nasilenia objawów 1 globulka na dobę lub co drugi dzień.
- Stosować na noc.
- Globulki należy stosować do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż przez 9 dni.
- W celu ułatwienia podania, globulkę można zwilżyć wodą, a następnie wprowadzić głęboko do pochwy.
- Przed wprowadzeniem globulki należy położyć się na plecach.
- Stosowanie podpasek higienicznych pozwala uniknąć zabrudzenia bielizny i pościeli.
- Jeśli lek Albothyl zostanie pacjentce podany w gabinecie lekarskim, w celu utrzymania leku we właściwym miejscu należy zastosować tampon, który należy usunąć w ciągu 1 do 2 godzin od chwili wprowadzenia globulki.
Przeciwwskazania
- Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.
- Miesiączka.
- Nie stosować u kobiet w wieku poniżej 18 lat.
- Nie stosować u kobiet w okresie menopauzy, ciąży, laktacji.
Przechowywanie
- Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
- Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.
- Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Działania niepożądane
Bardzo często (występujące częściej niż u 1 na 10 leczonych osób):
- suchość pochwy.
Często (występujące rzadziej niż u 1 na 10, ale częściej niż u 1 na 100 leczonych osób):
- wydalanie strzępów błony śluzowej.
W trakcie stosowania leków zawierających polikrezulen donoszono ponadto o występowaniu następujących działań niepożądanych:
- pokrzywka,
- układowe reakcje alergiczne (np. obrzęk naczynioruchowy, uogólniona pokrzywka) do anafilaksji włącznie,
- kandydoza pochwy,
- świąd sromu,
- uczucie dyskomfortu i pieczenia oraz uczucie ciała obcego w pochwie.
Jeśli wystąpią poważne miejscowe objawy podrażnienia, należy przerwać stosowanie leku i zgłosić to lekarzowi prowadzącemu. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Interakcje
- Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
- Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka oddziaływania z innymi lekami, należy unikać stosowania dopochwowo innych leków w czasie leczenia lekiem Albothyl.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
- W czasie stosowania leku Albothyl oraz w ciągu 7 dni od jego zakończenia nie należy odbywać stosunków płciowych.
- Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
- Lek można zastosować w okresie ciąży i karmienia piersią tylko ze ściśle określonych wskazań (po przepisaniu przez lekarza) i po uwzględnieniu ryzyka wynikającego z leczenia, dla matki i dziecka.
- Nie połykać globulek Albothyl, gdyż polikrezulen może spowodować nadżerki przełyku.
- W przypadku połknięcia leku Albothyl należy natychmiast wypić dużą ilość wody i skontaktować się z lekarzem.
- Albothyl intensywnie pobudza proces gojenia. Nie ma powodu do niepokoju w przypadku oddzielania się (nawet w dużych ilościach) martwiczych tkanek ze zmienionych chorobowo obszarów. Jest to objaw leczniczego działania leku.
- Ze względu na ryzyko działania drażniącego, w czasie stosowania leku należy unikać używania do higieny intymnej tradycyjnych mydeł.
- W czasie stosowania leku Albothyl oraz w ciągu 7 dni od jego zakończenia nie należy odbywać stosunków płciowych.
- Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem. W przypadku zetknięcia leku z oczami należy je natychmiast przemyć wodą; może być konieczne zwrócenie się do okulisty.
- Albothyl nie zapobiega zakażeniom wywołanym wirusem HIV, ani innym chorobom przenoszonym drogą płciową, np. rzeżączka czy kiła.
- Jeśli nastąpi zabrudzenie tkaniny czy skóry lekiem Albothyl, należy natychmiast przemyć zabrudzone miejsce wodą, aby nie dopuścić do wyschnięcia.
- Plamki widoczne na powierzchni globulek wynikają z naturalnego wyglądu podłoża globulek i nie wpływają na skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku.
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Albothyl
Bakteryjne zapalenie pochwy to stan, który występuje, gdy w pochwie jest za dużo niektórych bakterii. To zmienia normalną równowagę bakterii, a preparaty typu Albothyl, jeśli są odpowiednio dopasowane do schorzenia o tym charakterze, mogą na to zaradzić.
Albothyl - zastosowanie
Warto o tym wiedzieć, jak najwięcej, gdyż okazuje się, że bakteryjne zapalenie pochwy jest najczęstszą infekcją u kobiet. Zatem chcąc uniknąć narażania się na tę nieprzyjemną dolegliwość, warto przede wszystkim wzbogacić swoją wiedzę o informację o tym, jak się rozprzestrzenia ta choroba. Przede wszystkim wiadome jest, że infekcja zwykle występuje u kobiet aktywnych seksualnie. Bakteryjne zapalenie pochwy, na które stosuje się na przykład Albothyl, wiąże się z brakiem równowagi „dobrych” i „szkodliwych” bakterii, które zwykle znajdują się w kobiecej pochwie.
Zaburzenie równowagi bakterii w pochwie najczęściej ma miejsce, gdy kobieta:
- ma nowego partnera seksualnego,
- posiada wielu partnerów seksualnych,
- wykonuje irygację pochwy.
Takie sytuacje narażają kobietę na zwiększone ryzyko zachorowania na bakteryjne zapalenie pochwy, a co za tym idzie konieczność udania się do lekarza i stosowanie preparatów, takich jak Albothyl, których celem jest właśnie przywrócenie tej równowagi.
Ważne jest jednak to, że warto w przypadku podejrzenia tej choroby udać się do lekarza jak najszybciej, bowiem posiadanie bakteryjnego zapalenia pochwy może zwiększyć szanse na zarażenie się innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Warto również dodać, że bakteryjne zapalenie pochwy rzadko dotyka kobiety, które nigdy nie uprawiały seksu, i że nie można się nim zarazić, korzystając z tej samej deski sedesowej, pościeli lub basenu, co osoba zarażona.
Albothyl – składniki i działanie
Skład preparatu Albothyl został bardzo kompleksowo przemyślany, aby paniom dotkniętym bakteryjnym zapaleniem pochwy nieść możliwie jak najszybsze ukojenie, celując nie tylko w objawy, ale i samą przyczynę dolegliwości.
Działanie produktu opiera się o najważniejszą substancję czynną, jaką jest polikrezulen 90mg. W każdej globulce można jednak znaleźć dodatkowo liczne substancje pomocnicze:
- makrogol 4000,
- makrogol 1500,
- kwas edetynowy.
W oparciu o wyżej wymienione składniki produktu można wyjaśnić działanie, jakie wykazuje lek. Obecny w dopochwowych globulkach Albothyl polikrezulen objawia się wybiórczym działaniem na białka tkanek, które zostały zmienione martwiczo i chorobowo. To ważne do podkreślenia, bowiem jednoznacznie wskazuje na to, iż ta sama substancja czynna nie działa na tkanki zdrowe. Istotną rolę odgrywa również małe pH, czyli kwaśny odczyn leku, który niszczy obecne w pochwie bakterie wywołujące stan zapalny.
Albothyl - stosowanie
Aby liczyć na możliwie wykorzystanie pełnego potencjału preparatu Albothyl, należy go dawkować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, bądź z zaleceniami lekarza, jeśli jego wytyczne różnią się od tych zawartych w ulotce. Zwykle mowa o jednej globulce na 1 -2 dni, w zależności od stopnia nasilenia objawów.